Jakimi zasadami się kierujemy i dlaczego warto

kupić szczurka od nas?

 

1.      Nasze szczury są zdrowe i odporne. Zależy nam na tym, by nasze szczurki cieszyły się długim życiem w dobrym zdrowiu. Selekcjonujemy szczury cieszące się dużą odpornością, nie dopuszczamy do hodowli szczurków chorowitych. Nie prowadzimy linii, w których pojawiły się poważne problemy zdrowotne. Większość szczurków z naszej hodowli nigdy nie zachorowała nawet na zwykłe przeziębienie, a poważne problemy ze zdrowiem naszych ogonów należą do rzadkości. Praktycznie nie spotykamy się również z problemem alergii u szczurków. Nigdy nie sprzedajemy chorych zwierzaków.

2.      Nasze ogonki są zadbane i dobrze odżywione. Prawidłowe, pełnowartościowe żywienie rodziców, a także ich szybko rosnących maluchów ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju młodych szczurków i ich zdrowia w przyszłości. Doskonale o tym wiemy, dlatego wszystkie szczurki w naszej hodowli karmione są wyłącznie pokarmem najwyższej jakości, który zapewnia im wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Codzienne menu jest urozmaicone zdrowymi smakołykami, takimi jak świeże warzywa i owoce, domowo hodowane kiełki, zielenina i zioła z własnego ogródka, a także mięso i nabiał. Prawidłowy rozwój maluchów jest przez nas codziennie monitorowany.

3.      Zapewniamy naszym szczurkom odpowiednie warunki. Właściwe żywienie wpływa na zdrowie fizyczne szczurków, a warunki, w jakich szczurki są trzymane mają olbrzymie znaczenie dla ich zdrowia psychicznego. Dbamy o ich komfort psychiczny, dlatego zwierzaki mają do dyspozycji swój własny pokój, a w nim obszerne klatki z ciekawym wyposażeniem i nieograniczone możliwości kontaktów społecznych z innymi szczurkami w każdym wieku.

4.      Rozmnażamy wyłącznie szczurki w doskonałej kondycji. Samiczka w słabej kondycji, z wyniszczonym organizmem nie może urodzić zdrowych, silnych maluchów. Dlatego dbamy o to, by samiczki, które mają zostać pokryte cieszyły się zdrowiem, były w perfekcyjnej kondycji i czuły się dobrze. Ojcowie miotów u nas w hodowli to duże, silne szczury, które są okazami zdrowia.

5.      Dbamy o dobro naszych szczurków. Nie rozmnażamy szczurków zbyt młodych – muszą mieć czas, aby w pełni się rozwinąć, dojrzeć. Dopiero w pełni ukształtowany organizm samiczki może bez szwanku poradzić sobie z wysiłkiem jakim jest ciąża, a następnie odchowywanie potomstwa. Unikamy również dopuszczania do rozrodu samiczek w podeszłym wieku – ciąża, zwłaszcza ta pierwsza, jeśli będzie przebiegać u samiczki w starszym wieku, może być niebezpieczna dla jej życia i zdrowia. Aby uniknąć nadwyrężenia organizmów samiczek, są one dopuszczane do samców rzadko, z reguły odchowują tylko jeden, dwa mioty w życiu. Samce również są dopuszczane do hodowli dopiero, kiedy w pełni się rozwiną. Tylko kiedy szczur jest już dorosły, w pełni dojrzały i wyrośnięty jesteśmy w stanie z całą pewnością ocenić, czy jest dobrym kandydatem na ojca – czy przekaże dzieciom w genach zdrowie, dobry charakter i poprawne schematy zachowań stadnych, a także ładną budowę i eksterier.

6.      Nasze szczurki są przyjaźnie nastawione do ludzi i zsocjalizowane. Szczurki są jednocześnie naszymi zwierzakami domowymi. Cenimy sobie u nich dobry charakter, dlatego selekcjonujemy do dalszej hodowli te, które cechują się przyjaznym usposobieniem, są łagodne i bezproblemowe. Maluchy pierwszych dni życia są brane na ręce i głaskane, dzięki czemu kojarzą przebywanie na dłoni z ciepłem i bezpieczeństwem jeszcze zanim otworzą oczka. Przyjaznego stosunku do ludzi uczą się również od swojej oswojonej mamy. Maluchy mają też kontakt innymi zwierzętami domowymi.

7.      Dbamy o to, by u naszych szczurów nie było problemów łączeniem z innymi ogonami czy agresją terytorialną. Bardzo ważną cechą dla nas jest bezkonfliktowość szczurów – zarówno samców jak i samiczek. Rozmnażamy jedynie łagodne szczurki, które nie sprawiają żadnych problemów z łączeniem. Wykluczamy z hodowli osobniki, które przejawiają jakiekolwiek objawy agresji w stosunku do innych szczurów. Na chwilę obecną w naszej hodowli problemy tego typu praktycznie nie występują.

8.      Pilnujemy, by szczurki hodowlane reprezentowały sobą dobre, czyste linie genetyczne. Prowadzimy nasze linie od wielu lat i dobrze je znamy. Dzięki obszernej wiedzy z zakresu genetyki, cały czas staramy się je ulepszać, aby uzyskiwać coraz zdrowsze i ładniejsze ogonki, które będą doskonałymi towarzyszami dla ludzi. Starannie selekcjonujemy nowe szczurki do hodowli. Duża część naszych linii bazuje na szczurkach importowanych z dobrych, zagranicznych hodowli.

9.      Cechuje nas wieloletnie doświadczenie w hodowli i duża wiedza, którą chętnie się dzielimy. Przez lata hodowli zdobyliśmy wiele praktycznych informacji o gryzoniach. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące szczurków, potrzebujesz porady w doborze płci czy odmiany swoich przyszłych podopiecznych, masz problem z wybraniem odpowiedniej klatki, ściółki czy akcesoriów dla ogonów, nie wiesz jak skomponować dla nich odpowiednią dietę, chcesz nauczyć je jakiegoś zachowania i nie wiesz jak się za to zabrać, albo po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o opiece nad ogonkiem – zawsze chętnie pomożemy.

10.   Możesz liczyć na wsparcie, również kiedy szczurek już u Ciebie zamieszka. Zawsze chętnie doradzimy, i jeśli tylko będziemy w stanie - pomożemy w rozwiązaniu problemów, które możecie napotkać na Waszej nowej, wspólnej drodze.

 

 

 

 

Copyright © 2013 Wonderland rattery, Olga Szymak. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!