Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
 
 

Informacje o szczurach...

1. Czy można trzymać szczura pojedynczo?
W wielu miejscach można znaleźć informacje, że szczury są zwierzętami stadnymi i nie powinno się ich trzymać pojedynczo. Ale o co dokładnie z tą stadnością chodzi i czy rzeczywiście samotny szczur nie może być szczęśliwy?

2. Czy płeć ma wpływ na charakter szczura? Czym różnią się samce i samiczki?
Jedną z pierwszych decyzji, jaką trzeba podjąć po zdecydowaniu się na przyjęcie pod swój dach szczurów, jest wybór płci swoich nowych zwierzaków. Zarówno samiczki, jak i samczyki mogą być wspaniałymi towarzyszami, jednak istnieją między nimi znaczące różnice, które dobrze jest wziąć pod uwagę przed wyborem swojego nowego pupila.

3. Wybór i urządzenie klatki.
Klatka powinna stać się domem dla ogonków, ich własnym kątem, miejscem w którym lubią przebywać i w którym czują się bezpiecznie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby każdy właściciel dołożył wszelkich starań, żeby klatka spełniła wymagania szczura, zapewniła mu komfort i wygodę.

4. Podstawowe informacje dotyczące żywienia szczurów.
Szczury, podobnie jak ludzie, są zwierzętami wszystkożernymi. W naturze żywią się wszystkim co znajdą, zdążają się też u nich przypadki drapieżnictwa. Oznacza to, że ich układ pokarmowy nie jest wyspecjalizowany do przyjmowania konkretnego rodzaju pożywienia, w związku z tym mogą zjadać i trawić pokarmy pochodzenia zarówno roślinnego, jak i zwierzęcego. Nie oznacza to jednak, że nie mają konkretnych potrzeb żywieniowych, ani tego, że można podać szczurowi wszystko, co znajdziemy na sklepowej półce – istnieją bowiem pokarmy, które mogą poważnie zaszkodzić naszym podopiecznym.

5. Smrodliwy problem. Jak pozbyć się brzydkich zapachów?
Szczury w oczach wielu uchodzą za śmierdzące zwierzęta. W rzeczywistości jednak zwierzaki te nie wydzielają żadnego nieprzyjemnego zapachu - to ich mocz i odchody nie pachną najlepiej. Wystarczy więc odpowiednio zadbać o środowisko, w którym żyją, aby brzydkie zapachy przestały być uciążliwe dla domowników. Przedstawiamy kilka porad, jak pozbyć się tego niewygodnego problemu.

 

 

Copyright © 2013 Wonderland rattery, Olga Szymak. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!