Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
 
 

Informacje o szczurach...

1. Czy można trzymać szczura pojedynczo?
W wielu miejscach można znaleźć informacje, że szczury są zwierzętami stadnymi i nie powinno się ich trzymać pojedynczo. Ale o co dokładnie z tą stadnością chodzi i czy rzeczywiście samotny szczur nie może być szczęśliwy?

2. Czy płeć ma wpływ na charakter szczura? Czym różnią się samce i samiczki?
Jedną z pierwszych decyzji, jaką trzeba podjąć po zdecydowaniu się na przyjęcie pod swój dach szczurów, jest wybór płci swoich nowych zwierzaków. Zarówno samiczki, jak i samczyki mogą być wspaniałymi towarzyszami, jednak istnieją między nimi znaczące różnice, które dobrze jest wziąć pod uwagę przed wyborem swojego nowego pupila.

3. Wybór i urządzenie klatki.
Klatka powinna stać się domem dla ogonków, ich własnym kątem, miejscem w którym lubią przebywać i w którym czują się bezpiecznie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby każdy właściciel dołożył wszelkich starań, żeby klatka spełniła wymagania szczura, zapewniła mu komfort i wygodę.

4. Podstawowe informacje dotyczące żywienia szczurów.
Szczury, podobnie jak ludzie, są zwierzętami wszystkożernymi. W naturze żywią się wszystkim co znajdą, zdążają się też u nich przypadki drapieżnictwa. Oznacza to, że ich układ pokarmowy nie jest wyspecjalizowany do przyjmowania konkretnego rodzaju pożywienia, w związku z tym mogą zjadać i trawić pokarmy pochodzenia zarówno roślinnego, jak i zwierzęcego. Nie oznacza to jednak, że nie mają konkretnych potrzeb żywieniowych, ani tego, że można podać szczurowi wszystko, co znajdziemy na sklepowej półce – istnieją bowiem pokarmy, które mogą poważnie zaszkodzić naszym podopiecznym.

5. Smrodliwy problem. Jak pozbyć się brzydkich zapachów?
Szczury w oczach wielu uchodzą za śmierdzące zwierzęta. W rzeczywistości jednak zwierzaki te nie wydzielają żadnego nieprzyjemnego zapachu - to ich mocz i odchody nie pachną najlepiej. Wystarczy więc odpowiednio zadbać o środowisko, w którym żyją, aby brzydkie zapachy przestały być uciążliwe dla domowników. Przedstawiamy kilka porad, jak pozbyć się tego niewygodnego problemu.

 

 

Copyright © 2013 Wonderland rattery, Olga Szymak. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!