Jak wysyłamy szczury?

Jeśli mieszkasz daleko od Warszawy i nie masz możliwości odebrania wymarzonego maluszka osobiście, nie musisz się martwić! Wychodząc na przeciw osobom, które mieszkają w odległych zakątkach Polski, zdecydowaliśmy się zaoferować możliwość bezpiecznego i humanitarnego transportu ogonków.

Szczurki wysyłamy za pośrednictwem autobusów PKS. Wysyłka taka jest szybka i jednocześnie bardzo bezpieczna - szczurek dociera na miejsce w ciągu kilku godzin, a paczka przez całą podróż stoi spokojnie w jednym miejscu. Szczurki znoszą taką podróż bardzo dobrze, często nie okazują nawet oznak zestresowania i zmęczenia. W wyjątkowych sytuacjach możliwa jest wysyłka PKP, choć nie korzystamy z niej chętnie. Jej przebieg wygląda podobnie, jak w przypadku transportu PKS. Warunkiem umożliwiającym wysyłkę PKS lub PKP jest istnienie bezpośredniego połączenia między Warszawą, a miastem, z którego szczurki mają być odebrane. Nie ma możliwości wysłania szczura pocztą polską!

Inne formy transportu, np. za pośrednictwem znajomych lub wyszukane przez BlaBlaCar możesz zorganizować we własnym zakresie, a my przekażemy wtedy szczurka wskazanej osobie.

 

Jak wygląda przesyłka?

 

Szczurki jadą w wygodnym, plastikowym pojemniczku, który zapewnia im ciepło i bezpieczeństwo. Dbamy o to, by maluch jechał w komfortowych warunkach i miał do dyspozycji odpowiednią ilość miejsca. Nigdy nie wysyłamy szczurków w samym kartoniku, co pozwala uniknąć przypadków przegryzienia pudełka i ucieczki ogonków.

 

Zawsze dbamy o to, by poprzez odpowiednią ilość otworów w wieczku pojemnika, zapewnić szczurkom dostęp do świeżego powietrze i dobrą wentylację.

 

Szczurki w czasie jazdy mają do dyspozycji bufet w postaci karmy oraz wodnistych warzyw, np. pomidora lub ogórka, które pomogą ugasić ich pragnienie w podróży.

 

Pojemniczek wyścielamy trocinami lub granulatem, które zapewnią czystość i wchłoną wilgoć, oraz ręcznikami papierowymi, aby zapewnić szczurkom komfort, ciepło i poczucie bezpieczeństwa w czasie jazdy. Dostosowujemy rodzaj oraz ilość podłoża do pory roku i temperatury w jakich szczurki mają podróżować, tak by nie zmarzły przy niższych temperaturach, ani nie przegrzały się, kiedy będzie ciepło.

 

Tak przygotowany pojemnik pakowany jest w podziurkowany karton.  Stanowi on dodatkową izolację cieplną, a zacienione wnętrze pakunku pozwala ograniczyć szczurkowi stres związany z podróżą.

 

Organizacja transportu.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, w jaki dzień i o której godzinie szczurki zostaną wysłane. Wyszukujemy możliwe połączenia, a następnie wspólnie z nowym właścicielem wybieramy to, które będzie odpowiadało obu stronom.

Przygotowaną paczkę przekazujemy kierowcy autobusu, który zawsze jest uprzedzony o zawartości przesyłki, oraz proszony o zapewnienie jej dobrych warunków w czasie podróży. Kierowca otrzymuje także numer kontaktowy, zarówno do nas, jak i do osoby, która ma odebrać zwierzaka, co umożliwia nawiązanie kontaktu, jeśli okaże się to konieczne.

Po przekazaniu kierowcy zwierzaków informujemy nabywcę, że szczurki są w drodze. Czasami, choć niezbyt często, zdarza się, że kierowca z różnych przyczyn nie zabierze paczki lub połączenie zostanie odwołane. W takiej sytuacji niezwłocznie kontaktujemy się z nowym właścicielem i ustalamy dalszy plan działania - najczęściej próbujemy wysłać szczurki kolejnym połączeniem lub następnego dnia.

Szczurki należy odebrać bezpośrednio z autobusu, na dworcu lub przystanku PKS. W tym celu trzeba zgłosić się do kierowcy i poinformować, że chodzi o paczkę. :) Na dworzec dobrze jest przyjść parę minut przed planowym przyjazdem autobusu. Nie wolno się spóźnić!

 

Copyright © 2013 Wonderland rattery, Olga Szymak. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!